Přihlášení
Kde jsme hosty

Jsme členy

Provozovatel

Ing. Bohumír Houska -
EKONOMSERVIS, s.r.o.
IČ 284 28 781
se sídlem
Sibiřská 390/III,
Jindřichův Hradec

zapsaná  v Obch. rejstříku
u Krajského soudu v Českých Budějovicích
oddíl C, vložka 17123

zastoupená jednatelem Bc. Radkem Houskou

tel: 384 321 032
mobil: 777 700 316

e-mail: reales@reales.cz

Realitní zprávy

  14.06.2021:
  Nové povinnosti při uzavírání koupě nemovitostí

  20.07.2016:
  Bude mít novela zákona o dani z nabytí vliv na ceny nemovitostí?

  15.07.2016:
  Novela daně z nabytí nemovitosti prošla senátem. Od kdy bude platit a na co si dát pozor?

  22.06.2016:
  Objem hypoték v květnu překonal 20 miliard. Jaký lze očekávat vývoj úrokových sazeb v dalším období?

  13.06.2016:
  Jak se dotkne nový zákon o úvěru trhu s nemovitostmi?

  07.06.2016:
  Ceny bytů rostou meziročně o 10 procent

  06.06.2016:
  Zvýší nový zákon o úvěru sazby hypoték?

  01.06.2016:
  Správný čas na investici do rekreačního objektu

  >>Archiv aktualit<<

Reklama

Home > Aktuality > Valná hromada ARK ČR

Valná hromada ARK ČR

Členům ARK ČR

 

 Vážení přátelé,

 

 jak jistě víte, dne 25.3.2010 se v Praze konala Valná hromada Asociace realitních kanceláří ČR. Oficiální zápis dostanete po jeho odsouhlasení ověřovateli.  Dovoluji si Vám však poslat  tiskovou zprávu, kterou jsme odeslali  do médií (viz níže) a navíc krátký komentář.

 

 Všechny body programu Valné hromady byly schváleny jednoznačnou většinou účastníků a bez větších diskusí. Výjimkou byla povinná certifikace podle norem ISO, kde celá řada delegátů propagovala variantu, aby certifikace byla pouze doporučená. Bohužel, některé z těchto delegátů se nepodařilo přesvědčit, takže hlasovali proti povinné certifikaci. Návrh sice prošel výraznou většinou, ale  jak se ukázalo, jde o kontroverzní věc a proto rád bych vysvětlil důvody, které Asociační radu k tomuto návrhu vedly  a pokusil se rozptýlit možné obavy.

 

Je jasné, že ukládání dalších povinností členům je v době ekonomické krize nepříjemným krokem. Jsme si vědomi rizika, že pro některé členy by se to mohlo stát pověstnou poslední kapkou při jejich rozhodování, zda zůstat členy ARK ČR. Věříme však, že se tak nestane  a že členové naopak povinnou certifikaci ocení jako další posílení konkurenční výhody oproti realitním kancelářím, které v Asociaci nejsou.

 

Jde o to, že my, jako Asociace, i jednotliví členové, musíme aktivně hledat  jak se odlišit od zbytku trhu. Musíme přece mít co nejsilnější odpověď na otázku „A co má zákazník z toho, že využívá služeb člena ARK ČR?“

 

Navíc, povinná certifikace členů je důležitým argumentem, který zabírá při objasňování významu naší Asociace jak vůči médiím, tak třeba při jednáních s politiky nebo představiteli státní správy.

 

A konečně, důvodem k zachování klidu by mělo být, že pro certifikaci podle ISO norem byla stanovena dostatečně dlouhá lhůta tří let a že ke splnění této povinnosti dané usnesením Valné hromady ARK ČR stačí, aby certifikát získal jeden zástupce členské kanceláře.

 

Ještě bych rád zdůraznil, že certifikace podle ISO norem je nadstavbou nad současnou certifikaci, jak ji provádí naše Asociace. Není to tedy paralelní požadavek. Kurz Obchod s nemovitostmi nebo kurz Realitním makléřem od A do Z, jehož absolventi získávají interní certifikát Asociace, je totiž jednou z podmínek pro ISO-certifikaci.

 

 Ing. arch. Jan Borůvka

generální sekretář ARK ČR

 

Asociace realitních kanceláří České republiky

Na Chodovci 3

141 00 Praha 4

 

Anketa

V jaké cenové relaci byste v současné době mohli financovat pořízení svého bydlení?

Reklama


 


 


 

blog bloger.cz

Články v tisku

   Týdeník